Radio Terminal V Živo
ZVO.ČI.TI Akuzmonij: INput

ZVO.ČI.TI Akuzmonij: INput

Prihaja festival akuzmatične in oktafonične elektroakustične glasbe ZVO.ČI.TI Akuzmonij INPut, ki bo potekal med 16. in 17. marcem v dvorani Komuna v Kino Šiška. 

Akuzmatični cikel z dvodnevnim programom skladb, komponiranih za večkanalno zvočno postavitev. Vsak dan ob 19.00 bodo Armando Balice, Sophie Delafontaine, Andrej Kobal, Tetiana Khoroshun, Patrick K.-H., Tilen Lebar, Diego Losa, Alastair McNeill, Enrique Mendoza Mejia, Maja Osojnik in Christopher Sturmer, Qingqing Teng, Mauricio Valdés San Emeterio in Brane Zorman v živo izvajali interpretacije prostorskih zvočnih del. Posebej pa opozorimo na delavnico Diege Losa: Komponiranje in mastering za oktofonične zvočne sisteme z GRM Tools Spaces, ki bo 17. marca, ob 10.00. Kuratorja Brane Zorman in Patrick K.-H. bosta s povabljenimi zvočnimi umetniki predstavila izbor avtorskih referenčnih elektroakustičnih kompozicij, od katerih bo kar nekaj tudi premierno izvedenih.

Foto: Urška Boljkovac

ZVO.ČI.TI Akuzmonij je vodilna slovenska kontinuirana platforma za razvoj in predstavitev prostorske zvočne umetnosti. Združuje oktafonične in akuzmatične koncerte, naročene avtorske skladbe, delavnice, rezidenčna ustvarjanja, ter mreženje. Kuratorski izbor avtorjev vključuje tako pionirje akuzmatične glasbe kot aktualne avtorje, ki zvočnih raziskavah uporabljajo tako tradicionalna orodja kot najnovejše metode in orodja, ter produkcijske postopke.