Tokrat je Živa Jalovec zaslišala Miho Omana Bucota iz naglasbene zasedbe Cowboyz ob izdaji prvenca We Are Here As One. Iz istrskih “žbunj” prihajajo kot neizprosna kovinska energija. Zasedba, ki je pred enajstimi leti začela kot “cover band” pod imenom Cowboys From Hell, je v tem času preigrala praktično vse domače klube, festivale in motozbore. Danes pa fantje jezdijo naprej s svojo glasbo, novim imenom in svežo zgodbo. Predstavljajo svoj prvenec We Are Here As One. Prvenec s sedmimi skladbami zveni kot surov poklon devetdesetim, oplemeniten s sodobnimi vplivi bendov, kot so Gojira, Architects in Korn.
Začeli ste kot “cover band” Cowboys From Hell. Kaj vas je takrat gnalo, da se lotite prav Pantere, Sepulture, Rage Against the Machine in Metallice?
To so skupine, s katerimi smo odraščali, glasbeno in drugače. CFH – začelo se je kot zajebancija. Najprej je bilo mišljeno, da bomo tribute Panteri, nato je prišla ideja, da razširimo repertoar na glavne metal bande ’90. Očitno se je to izkazalo kot uspešna odločitev, ker tega repertoarja nihče ne igra. Verjetno zaradi težavnosti in raznolikosti vokalnih partov.
Epidemija je ustavila nastope, a hkrati odprla vrata ustvarjalnosti. Kako je to obdobje vplivalo na vas?
Rekli smo si: zdaj je čas, izkoristimo omejeno oz. onemogočeno možnost nastopanja. In se je začel kreativni postopek. V bistvu je bila iz tega vidika pavza igranja v živo dobrodošla.

Album nosi naslov We Are Here As One. Kaj sporočate s tem imenom?
Od samega začetka nas v bandu povezuje prijateljstvo. Brez tega nas ne bi bilo tu po 11. letih. Nastopamo enotni, kot eno. To ja naša moč, to kažemo navzven. We Are Here As One je tudi drugi komad, ki smo ga izdali z videospotom. Nič bolj primernega za naslov albuma. Izbira je bila enostavna.
Kako bi opisali zvok svojega prvenca – med vplivi devetdesetih in sodobnimi bendi, kot so Gojira, Architects in Korn?
Bo držalo. Gledamo naprej, zavedamo se svojih korenin.
Kakšno vlogo je imel producent Željko Mladenović Žele pri oblikovanju zvoka albuma?
Žele je enostavno povedano legenda, maestro. Prava kombinacija umetnika in obrtnika, kar producent mora biti. Sliši, intuicija mu dela 100 na uro, videl je kam smo hoteli in točno tja nas je tudi pripeljal. Sound je masten, poln, moderen. Nadgradnja našega live zvoka.

Predstavitveni koncert v Hangar baru v Izoli je imel tudi dobrodelno noto, saj ste podprli projekt 20za20, ki ga vodi glasbenik Marko Soršak Soki. Zakaj se vam zdi pomembno, da ste del tega?
Soki je bil 1 leto “kavbojc”, potem zaradi drugih obveznosti, tudi 20za20, ni mogel več biti del ekipe. Že od prej mu sledimo in podpiramo to njegovo iniciativo, ki je prerasla v pravo gibanje. Vsa mularija nima možnosti priti do inštrumenta, 20za20 pa je marsikomu to omogočila. Izjemno! Glasba povezuje, je enotni svetovni jezik, močnejša od besed.
Kaj za CowboyZ pomeni izid prvenca po več kot desetletju skupnega igranja?
Prelomnico, hkrati pa naravno nadaljevanje naše glasbene poti. Smo zelo ponosni na naš izdelek. Zdaj imamo moderno biometrično osebno izkaznico, s katero nas lahko legitimirajo kjerkoli in kdorkoli.
Kakšni so vaši načrti za prihodnost – predvsem koncertni me zanimajo?
Namen imamo obiskati večje klube po Sloveniji in širše. Tudi kakšna res velika stvar ni izključena in seveda so tu tudi motozbori.



