Bad Lori in Laibach z realistično pop diagnozo: Lahko bi bilo še slabše
Singel It Could Be Worse je temačno popovski komentar časa, ki od nas zahteva stalno produktivnost, medtem ko se svet okoli nas vidno maje. Song, ki ne skuša biti pametnejši od trenutka, v katerem nastaja, se že po prvem poslušanju dobro namesti v naši glavi in odmeva. Dvojec Bad Lori, ki ga tvorita Alenja Pivko Kneževič in Simon Penšek, se po krajšem premoru vrača s pesmijo It Could Be Worse. Pri skladbi, ki se zlahka uvrsti ob bok temačnim pop uspešnicam svetovne produkcije, se jima tokrat pridružuje kolektiv Laibach in doda ravno pravo mero satire. Naslov It Could Be Worse, ki hkrati zveni kot tolažba, grožnja in slaba šala, odpira novo, bolj ironično poglavje dvojca, ki po začetnem, bolj resnobnem obdobju zdaj bolj neposredno opazuje kaos okoli sebe. »Zdaj delava bolj sproščeno, kar pa jemljeva zelo resno. Najina glasba je mešanica občutkov, prevedenih v humor, ki ni hec, in eskapizem, ki ni pobeg, ampak način, kako zdržati,« pravita ustvarjalca.
Glas iz drugega simbolnega registra in robotski zlom noge
V območje skladbe s svojim prepoznavnim zvokom vstopi vstopi Laibach in doda dodatno plast napetosti in absurda, prav tako pa vzpostavi avtoriteto. »Najprej sem govorjeni del posnela jaz, potem ga je poskusil Simon, nato pa sva ugotovila, da bi izjemno dobro izpadlo, če povabiva Laibach. In se je zgodilo.«

Absurd pa se je iz same skladbe prelil tudi na snemanje videospota. Poseben člen vizualne zgodbe je namreč robotski kuža Moby, ki so ga za potrebe spota oblekli in usmerjali pri Katapult Robotiki pod vodstvom dr. Maše Jazbec. Da je naslov singla več kot preroški, se je izkazalo tik pred začetkom snemanja, saj so morali aktivnosti prestaviti, ker si je mehanski pes dobesedno „zlomil nogo“. Po enem tednu servisa se je Moby uspešno sestavil in snemanje se je lahko nadaljevalo.
Zato je več kot na mestu izjava Bad Lori: »Če je vse skupaj že en velik kaos, pritisnite play in ga preživimo skupaj.«



